NETİZ TV
geleceğin net portalı

Türkiye,tek acil servis merkezini kullanmaya başladı

Yazar: Netiz Tv

Birden fazla olan acil çağrı numaraları artık tek numarada. Acil yardım çağrıları için ( Orman Yangın, sağlık, Güvenlik-Sahil Güvenlik-Polis-Jandarma-asayiş) 112 numaralı numaradan yardım alabilirsiniz.

112 Acil Çağrı Merkezleri Projesi kapsamında çalışması öncelikle pilot iller olarak belirlenen Antalya ve Isparta’da başlanmış ve bu iki ilde çağrı merkezleri 2010 yılında hizmete açılmış. Afyonkarahisar, Aksaray, Burdur, Denizli, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Mersin, Niğde, Ankara, Balıkesir, Düzce, Hatay, Kahramanmaraş, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sivas, Yalova ve Yozgat illerinde 112 Acil Çağrı Merkezi faaliyete başlamıştır.
8 ilde de( İzmir, Bursa, Uşak, Bilecik, Sakarya, Bolu, Nevşehir, Amasya) 112 Acil Çağrı Merkezi bina inşaatı ve teknik altyapı çalışmaları tamamlanmış ve 2017 yılında hizmete girmiştir.Diğer İllerde 112 Acil Çağrı Merkezi çalışmaları devam etmektedir.

Faaliyet’de olan İller:

afyonKarahisar,ankara,amasya balıkesir burdur, düzce,hatay,manisa,sivas,kütahya,denizli,izmir,antalya,ısparta,karaman,kahramanmaraş,kayseri,kırıkkalekonya, muğla,
kırşehir,kocaeli,mersin,niğde,yozgat ,yalova

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Yorumlar