NETİZ TV
geleceğin net portalı

İsrail Parlamentosundan Savaş Yetkisi Kararı

Yazar: Neriz Tv

Netanyahu, İsrail istihbaratının İran’ın nükleer silah üretmek için gizli bir program üzerinde çalıştığına dair delillere ulaştığını iddia etmişti.İsrail Parlamentosu Knesset, Başbakan Binyamin Netanyahu’ya, savunma bakanının onayını aldıktan sonra savaş ilan etme yetkisi veren yasa tasarısını onayladı.

İsrail Başbakanı Netanyahu, Trump‘la 15 Şubat’ta ki görüşmelerinde İran’ın bölge için en büyük tehdit olduğu konusunda Trump’la hemfikir olduklarını açıklayan Netanyahu, “İran terörüne karşı tavrından ötürü kendisine minnettarım” demişti. İsrail Parlamentosunun Netanyahu’ya Savaş Yetkisi vermesinin hemen ardından ABD desteğini açıkladı. Beyaz Saray Sözcüsü Sanders, “İran dinamik ve gizli bir nükleer silah programını sürdürüyor. Bunu dünyadan ve kendi halkından saklamaya çalıştı ancak başaramadı” açıklamasını yaptı.

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif; ”Netanyahu yalancı çobana dönüştüğünü ve yalan söyleme alışkanlığından el çekmediği bir kez daha anlaşıldığını” belirtti. Zarif, “yalancı çoban Netanyahu BM genel kurulunda gösterdiği çizimlerle rezil olmaktan ders çıkaramadığını ve yine benzer bir şov yaparak dünya kamuoyunu kandırmaya kalkıştığını” ifade etti.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Yorumlar