NETİZ TV
geleceğin net portalı

HÜKÜMET KAMU KESİMİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMELERİNDEKİ UZLAŞMAZ TUTUMUNU SÜRDÜRÜYOR…

Yazar Sadri Gürlüer – Balıkesir – Tez Koop İş Sendikası
KAMU İŞÇİLERİ OLARAK EYLEM VE ETKİNLİKLERE BAŞLIYORUZ:

  • 2 TEMMUZ PERŞEMBE GÜNÜ İŞ ÇIKIŞINDA İL VE İLÇELERDE ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ÖRGÜTLERİNİN ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMALARI YAPILACAK
  • 7 TEMMUZ SALI GÜNÜ İSE SABAH TÜM KAMU İŞYERLERİNDE BİR SAAT ÇALIŞMAMA HAKKI KULLANILACAK…

Başbakan ile Türk-İş Yönetim kurulu arasında yaklaşık 300 bin kamu işçisini ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde Hükümetin Türk-İş’in istemlerini kabul etmemesi ve yeni bir öneri getirmemesi nedeniyle anlaşma sağlanamadı. Başbakan , Hükümetin ilk 6 altı ay için yüzde 3, ikinci 6 için yüzde 4’lük zam önerisini yinelemiş; taban ücret ayarlaması konusunda da hiçbir yapıcı öneri ortaya koymamıştır.
Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu’nun Başbakan ile yapılan görüşmenin ardından yaptığı açıklamada belirttiği gibi kamu işçileri olarak demokratik eylemlere başlıyoruz.Bu çerçevede ilk olarak 2 Temmuz Perşembe günü il ve ilçelerde iş çıkışında kamu işçilerinin kitlesel katılımıyla AKP örgüt binaları önünde basın açıklamaları yapılacak.
7 Temmuz Salı günü ise sabah tüm kamu işyerlerinde bir saat çalışmama hakkı kullanılacak.
Demokratik, meşru eylemlerimiz Hükümetin hak tanımaz, uzlaşmaz tutumu devam ettikçe çeşitli biçimlerde yükselerek sürecektir.
<
p style=”text-align:center;”>ZAFER MÜCADELE EDEN KAMU İŞÇİSİNİN OLACAKTIR.

YAŞASIN SINIF DAYANIŞMASI… YAŞASIN HAKLI MÜCADELEMİZ…

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Yorumlar