NETİZ TV
geleceğin net portalı

Got7

GOT7, Güney Koreli hip hop K-pop grubudur. JYP Entertainment’ta 16 Ocak 2014’te Girls Girls Girls adlı şarkı ile çıkış yapan grup yedi kişiden oluşmaktadır. JB, Jinyoung, Mark, Jackson, Youngjae, Yugyeom ve Bambam. Çok uluslu olan grupta Güney Kore, Amerika, Hong Kong ve Taylandlı üyeler vardır. İki üyesi, JB ve Jinyoung, 2012 yılında JJ Project olarak çıkış yaptılar. Grubun dream knight isimli mini dizisi vardır.

GOT7,2008 yılında çıkış yapan 2PM adlı guruptan sonra JYP Entertainment’tan çıkış yapan ilk erkek gruptur. Grubun şarkılarında ve performanslarında çok ”tricking” bulunduğu için üst düzey grup GOT7 sahne performanslarıyla dikkat çekti.20 Ocak 2014’te grubun ilk albümleri olan Got it? yayınlandı.

Üyeler Mnet’in müzik şovu M Countdown’ı “Girls Girls Girls” başlıklı şarkısıyla resmen başlattılar. 18 Kasım 2014’te grup, ilk stüdyo albümü olan Identify’yi yayınladı. Bunların ardından ikinci stüdyo albümü Flight Log: Turbulence 2016’da izlendi. 2014 yılında yaptıkları çalışmalarla Got7, Seul Müzik Ödülleri’nde En İyi Yeni Sanatçı Grubu’nu kazandı ve 29. Altın Disk Ödülü’ne aday gösterildi , Yeni Sanatçı Ödülü kazandı. 2016’da grup, ilk Japon stüdyo albümü ”Moriagatteyo”yu piyasaya sürdü.

Mark Yien TuanIm Jae-bum , JBJackson WangPark Jin-youngChoi YoungjaeKunpimook BhuwakulKim Yugyeom
4 Eylül 1993’te Los Angeles, Amerika’da doğdu. Aslen Tayvanlı’dır
Grubun en büyüğü ve rapçilerindendir.
Mark’ın ilk ön çıkışlı görünümü, Mnet’in gerçeğe ayak uydurma programı olan WIN’dir : 6 Eylül 2013’te yayınlanan Jackson, BamBam ve Yugyeom’un yanındaki Who İs İn?’in bir bölümündeydi.
6 Ocak 1994’te doğdu.
Çıkışını Jr. ile JJ Project olarak 2012 yılında yaptı.
Grubun lideri ve vokallerindendir. Ayrıca oyunculuk deneyimleri de bulunmaktadır. Dream High 2 (2012)’de baş rol olarak ve When a Man Falls in Love (2013) dizisinde rol almıştır.
28 Mart 1994’te Hong Kong’da doğdu.
Çıkışını yapmadan önce Hong Kong’da ulusal eskrim takımındaydı. 2011 yılında iki altın madalya kazandı. Ayrıca aileside milli sporculardandı annesi jimnastikçi babası ise eskrimde uzmandır.Kantonca,
İngilizce, Mandarin ve Korece konuşabiliyor. Grubun rapçilerinden.
22 Eylül 1994 doğumlu.
Çıkışını JB ile JJ Project olarak 2012 yılında yaptı.
Grubun vokallerinden. Ayrıca oyunculuk deneyimleride bulunmaktadır. JYP şirketinin dans koreograflarındandır.
28 Mart 1994’te Hong Kong’da doğdu.
17 Eylül 1996 doğumlu.Grubun ana vokalisti. Sadece 7 ay stajyerlik yaptı
Yaygın olarak bilinen sahne adı Bambam’i kullanır.
2 Mayıs 1997 Tayland’da doğdu.
Grubun rapçilerinden.
Çocukken Blackpink’in Lisa’yla birlikte “We Zaa Cool” adlı bir dans ekibinin parçasıydı.
BamBam, ilk TV görüntüsünü Mnet’in gerçeğe ayak uydurma programı olan “WIN: Who Is Next” in yanında Jackson, Mark ve Yugyeom’un olduğu bir bölümünde yaptı.
17 Kasım 1997 doğumlu.
Grubun en küçüğüdür.
Yedinci sınıfta kayıt olduğu dans okulunda JYP seçmelerine katılma fırsatı yakalamıştır.
Sokak dansında uzmandır ve Adrenaline Dans Savaşı’nda (2011) ikinci olmuştur. JYP şirketinin dans koreograflarındandır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Yorumlar